صورتجلسه چهاردهمین مجمع اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی فیزیک ایران

بسمه تعالی

 

با سلام،

خلاصه ای از چهاردهمین مجمع اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی فیزیک ایران به حضور تقدیم می گردد. جلسه اتحادیه با هماهنگی قبلی صورت گرفته در روز ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ در سالن همایش های بین المللی ابوریحان تالار شیخ بهایی برگزار گردید. صبح روز چهارشنبه جلسه با بحث بر روی پیش نویس اساس نامه جلو برده شد که برخی از دوستان پیشنهادهایی را در این ارتباط مطرح نمودند و برخی ابهامات مورد پرسش اعضای حاضر قرار گرفت. جلسه به صورت رسمی ساعت ۱۱:۲۰ با معرفی عزیزان حاضر در جلسه شروع گردید. در ادامه آقای پناهی دبیر اتحادیه فیزیک به ارائه گزارش عملکرد اتحادیه در سال گذشته که شامل ارائه گزارش مالی، برگزاری كارگاه آموزش نرم افزار محاسباتي Siesta  در مركز تحقیقات نانوفناوري شهید چمران تهران، اجرای گذر عطارد ۹ به صورت منطقه ای، برگزاری كمپ فیگز در دانشگاه شهید بهشتی، اجرای كارگاه آموزش نرم افزار محاسباتي Quantum ESPRESSO در دانشگاه خواجه نصیر، فراخوان طراحي لگو نشريه علمي تخصصي لاندا، اجرای برنامه روز فیزيک ۱۳۹۵ به صورت سراسری، اجرای پژوهشهاي صنعتي در فیزيک به صورت ملی، ارائه سلسله سخنرانيهاي قطب ۱ اتحاديه در دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه شهید بهشتی، برنامه هفتمین كارگاه بین المللي اختفا و گرفت، مسابقه مقاله برتر نشريه برتر بود، پرداختند. سپس برنامه ریزی برای برگزای کنگره بین رشته ای فیزیک و چاپ نشریه لاندا به عنوان نشریه رسمی اتحادیه فیزیک و تهیه تفسیر مکانیک كوانتومي پیشرفته دكتر شهید علیمحمدي به عنوان کارهای در حال انجام و جاری اتحادیه ارائه گردید.

پس از ارائه گزارش عملکرد اتحادیه، جناب آقای حسینی به سخنرانی پیرامون اتحادیه چشم انداز توسعه آموزش عالی پرداختند که در آن به برخی مسائل نظیر انجمن های علمی دانشجویی، تعیین رویکرد، اقدامات پژوهشی، اشتغال زایی، تعیین راهبرد ارتباط با صنعت اشاره گردید.

سپس برنامه با حضور سرکار خانم عبداللهی، کارشناس اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با عنوان انتخاب دبیر اتحادیه و اعضای شورای مرکزی و بازرس و با معرفی کاندیداها و ارائه مختصری از سوابق و برنامه های آتی این عزیزان ادامه پیدا کرد. اعضای شورای مرکزی و بازرس با رای گیری طبق تعرفه های کتبی بین اعضای مجمع عمومی حاضر از بین ۲۴ دبیر یا نمایندگان رسمی انجمن های علمی دانشجویی (عضو شورای مرکزی انجمن علمی) که در جلسه حاضر بودند، انجام پذیرفت. رای گیری با تغییر در شیوه انتخاب شورای مرکزی طبق اساسنامه جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام گردید. برای سمت دبیری اتحادیه نیز از بین اعضای شورای مرکزی رای گیری مخفی به صورت کتبی به عمل آمد که از بین دو کاندیدای دبیری جناب آقای طالبیان و سرکار خانم عبدی، جناب آقای طالبیان به عنوان دبیر اتحادیه و سرکار خانم عبدی به عنوان نائب دبیر اتحادیه انتخاب و معرفی گردید.

 

 

نام و نام خانوادگی سمت در اتحادیه تعداد آرای اخذ شده
سرکار خانم مریم اسکندری فر عضو اصلی شورای مرکزی اتحادیه ۱۸
سرکار خانم زهرا عبدی عضو اصلی شورای مرکزی اتحادیه

 و نائب دبیر اتحادیه

۱۷
جناب آقای مهدی بشکنی عضو اصلی شورای مرکزی اتحادیه ۱۴
جناب آقای محمد مهدی درخشان عضو اصلی شورای مرکزی اتحادیه ۱۱
جناب آقای احسان طالبیان عضو اصلی شورای مرکزی اتحادیه

 و دبیر اتحادیه

۱۶
سرکار خانم کژال یوسفی عضو علی البدل شورای مرکزی اتحادیه ۱۱
جناب آقای فریور امیری عضو علی البدل شورای مرکزی اتحادیه ۹

 

نام و نام خانوادگی سمت در اتحادیه تعداد آرای اخذ شده
جناب آقای امین توبه ئیهای نجف آبادی بازرس اصلی اتحادیه ۱۴
جناب آقای محمدمهدی آقاملایی بازرس علی البدل اتحادیه ۸

 

در ادامه جلسه به معرفی نشریه لاندا تحت عنوان نشریه رسمی اتحادیه که مجوز آن از وزارت علوم اخذ شده با معرفی سردبیر سرکار خانم فقهی پرداخته شد که ایشان به معرفی نشریه و همچنین تلاش برای معرفی این نشریه جدید التاسیس به انجمن های علمی دانشجویی و اساتید تاکید نمودند. همچنین از برندگان مسابقه نشریه مقاله برتر نیز تجلیل به عمل آمد. جایزه مقاله برتر به آقای علی میرزایی قبادی از انجمن علمی دانشجویی فیزیک دانشگاه علم و صنعت اختصاص یافت. در ضمن در بخش نشریه برتر، برندگان رتبه اول تا سوم به ترتیب:

  • رتبه اول نشریه برتر : نشریه سای با صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی فیزیک دانشگاه الزهرا
  • رتبه دوم نشریه برتر: نشریه پارادایم با صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی فیزیک دانشگاه فردوسی مشهد
  • رتبه سوم نشریه برتر: نشریه سپهر با صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی فیزیک دانشگاه اصفهان

اعلام گردید.

برنامه بعدی جلسات، تعیین مسئولین کمیته های از اعضای شورای مرکزی بود که پس از طرح موضوع در مجمع عمومی حاضرین، مسئولین قطب ها به صورت زیر مشخص گردید:

 

نام کمیته مسئول کمیته
علمی پژوهشی سرکار خانم اسکندری فر
آموزش سرکار خانم عبدی
فرهنگی ترویجی سرکار خانم یوسفی
کارآفرینی جناب آقای بشکنی
اجرایی جناب آقای امیری
روابط عمومی، رسانه جناب آقای درخشان
ارتباط با مجامع علمی و تخصصی بین‌الملل جناب آقای طالبیان
کمیته اساس‌نامه، آئین‌نامه‌های داخلی و تشکیلات جناب آقای طالبیان

 

مسئولین قطب ها نیز پس از بحث در مجمع عمومی اتحادیه به صورت زیر از بین دبیران حاضر در مجمع انتخاب گردیدند.

 

نام قطب و دانشگاه های عضو نماینده قطب
قطب ۱:

استان های تهران، سمنان و البرز

سرکار خانم عبدی
قطب۲:

استان های مازندران، گیلان، گلستان و خراسان شمالی

در دست بررسی*
قطب۳:

 استان هاي اصفهان، مرکزي، قم و چهار محال بختياري

جناب آقای درخشان
قطب۴:

 استان هاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل و زنجان و قزوین

جناب آقای امیری
قطب۵:

 استان‌هاي خراسان رضوي، خراسان جنوبي، سيستان و بلوچستان،کرمان و  یزد

کیوان احسانی
قطب ۶:

استان هاي هاي خوزستان، ايلام، کرمانشاه، لرستان، کردستان و همدان

سرکار خانم یوسفی
قطب۷:

استان هاي فارس، هرمزگان, کهگيلويه و بويراحمد و بوشهر

سرکار خانم اسکندری فر

 

در انتهای جلسه روز چهارشنبه نیز اعضای حاضر به صورت جمعی از میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برای برگزاری مطلوب جلسه اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی فیزیک ایران صمیمانه تشکر نمودند و برای آقای پناهی ضمن آرزوی موفقیت روزافزون، برای ادامه همکاری های آتی در اتحادیه از ایشان دعوت به عمل آوردند.

اعضای جدید شورای مرکزی اتحادیه ضمن دعوت از تمامی دبیران انجمن های علمی دانشجویی فیزیک سراسر کشور برای ارائه پیشنهادها و همکاری ها و نقطه نظرات، کاملا آماده دریافت نظرات این عزیزان می باشد.