به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی فیزیک دانشگاه های سراسر کشور یازدهمین مجمع عمومی اتحادیه به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۷ برگزار شد.

مروری بر آنچه را که در مجمع عمومی امسال گذشت :
روز سه شنبه دوستانی که از خارج تهران آمده بودند توسط تیم برگزاری در هتل رازی اسکان داده شدند تا شب قبل از مراسم را در آنجا سپری کنند. روز بعد، نشست اتحادیه از ساعت ۹:۰۰ صبح و با حضور ۳۰ شرکت کننده شامل دبیران انجمن ها یا نماینده های آن ها در سالن شهید چمران دانشکده فیزیک دانشگاه پلی تکنیک آغاز شد.

در ابتدای مراسم جناب  احسان طالبیان، دبیر اتحادیه ضمن خوشامدگویی به حضار، اهداف نشست را در چند جمله بیان کرد و سپس  آریا ایماق نائینی، دبیر انجمن علمی دانشجویی دانشکده فیزیک و مهندسی انرژی دانشگاه پلی تکنیک چند کلمه ای در مورد مراسم و چگونگی برگزاری آن و زحمات کمیته برگزاری در اجرای هرچه بهتر برنامه صحبت کرد.

سپس دکتر رضایی، معاونت محترم دانشجویی و آموزشی دانشکده فیزیک و مهندسی انرژی سخنان خود را درباره ی نقش مهم وزارت علوم در بهبود شرایط فعلی انجمن ها آغاز کرد و خواستار حمایت های هرچه بیشتر وزارت خانه در این باره شد.

سپس مهندس پورمرجان که به عنوان ناظر وزارت علوم در مجمع اتحادیه حاضر شد لازم به ذکر است مهندس پورمرجان از پایه گذاران اتحادیه فیزیک و دبیر دوره ی دوم آن بود سپس از پیشینه اتحادیه و نقش بسزای آن در جهت بخشیدن به مسیر پیش روی فیزیک ایران برای دانشجویان حاضر سخنانی بیان کرد.

دوستان حاضر در جلسه یک به یک به معرفی خود پرداختند و در ادامه مجمع، طالبیان به ارائه ی گزارش یکسال اخیر اتحادیه شامل برنامه های اجرا شده همچون همایش هفته ترویج فیزیک، کافه همفکری فیزیک، همکاری های بین اتحادیه و انجمن های تخصصی فیزیک، اپتیک و فتونیک، خلا و نانو، همکاری بین اتحادیه و شهرک صنعتی عباس آباد، همفکری در تدوین آیین نامه هسته های نخبگی بنیاد نخبگان، مشارکت در سیاست گذاری جشنواره حرکت، کارگاه دوروزه ذرات و … پرداختند. همچنین درباره ی برنامه های در دست اجرا که شامل مدرسه انرژی های بالا و استارتاپ فیزیکی می شدند نیز گزارش هایی داده شد.

پس از استراحتی نیم ساعته، بشکنی از اعضای اصلی شورای مرکزی اتحادیه با استفاده از نقطه نظرات دانشجویان و انتقادات و پیشنهادات آنها، اساسنامه ی اتحادیه را مورد بررسی قرار داده و در صورت لزوم با مشورت اعضای مجمع اصلاحات لازم را انجام شد.

سپس در ساعت ۱۲:۴۵ دوستان برای صرف ناهار راهی سلف اساتید دانشگاه شدند و پس از صرف ناهار در ساعت ۱۴:۱۵، جلسه دوباره از سر گرفته شد. ابتدا لیست کاندیداهای شورای مرکزی و بازرسین اتحادیه تکمیل شد و هریک از دوستان به نوبت، درباره ی اهداف و برنامه هایشان چند دقیقه ای صحبت کردند. در ادامه تعرفه های رای گیری بین حضار پخش شده و پس از آن کمیته برگزاری به جمع آوری آرا پرداختند. سپس مهندس پورمرجان به عنوان نماینده وزارت علوم آرا را شمارش کرده و نتایج آن به شرح زیر اعلام شد:

 

تعداد آرا نام کاندید
۲ لیلا رزاقی
۱۶ صدف حامدی
۲۰ مسلم خلخال
۲۳ کژال یوسفی
۱۵ مهدی نظری
۱۳ محسن پرنیان
۹ محبوبه محمدی
۲۰ آریا ایماق نائینی
۱۲ کاندید بازرسی: آرام مرادی
۱۷ کاندید بازرسی : پویا قوامی

 

بدین ترتیب از بین کاندیدهای اعلام شده و طبق آرا شمارش شده، کژال یوسفی، صدف حامدی ، مسلم خلخال، آریا ایماق نائینی و مهدی نظری به عنوان اعضای اصلی شورا مرکزی و محبوبه محمدی و محسن پرنیان به عنوان اعضای علی البدل برگزیده شدند همچنین پویا قوامی به عنوان بازرس اصلی و آرام مرادی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

بلافاصله بعد از اتمام رای گیری و همزمان با استراحت و پذیرایی از دوستان، جلسه شورای مرکزی با حضور اعضای اصلی و علی البدل برگزار شد و  آریا ایماق نائینی به عنوان دبیر و کژال یوسفی به عنوان نائب دبیر اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی فیزیک دانشگاه های ایران انتخاب شدند. همچنین در این جلسه مسئولیت هر یک از کمیته ها نیز به افراد حاضر در جلسه شورا سپرده شد و نتایج آن به شرح زیر است:   

نام و نام خانوادگی سمت کمیته
آریا ایماق نائینی دبیر ارتباط با مجامع علمی بین الملل
کژال یوسفی نائب دبیر فرهنگی ترویجی
مسلم خلخال شورای مرکزی روابط عمومی-رسانه
صدف حامدی شورای مرکزی اجرایی
مهدی نظری شورای مرکزی آموزش
محسن پرنیان شورا مرکزی (علی البدل) علمی-پژوهشی
محبوبه محمدی شورا مرکزی (علی البدل) کارآفرینی
پویا قوامی بازرس
آرام مرادی بازرس(علی البدل)

همچنین در مجمع عمومی و همزمان با مرور اساسنامه و اصلاحات آن، طبق ماده ۲۱ مبنی بر امکان تشکیل شورای مشاوران و پس از تصحیحات صورت گرفته، احسان طالبیان دبیر پیشین اتحادیه به عنوان مشاور درجلسات شورای مرکزی شرکت خواهند کرد.
بدین ترتیب شورای مرکزی و اعضای آن ها مشخص شدند و جلسه با سخنرانی دبیرجدید اتحادیه و برخی پیشنهادات شرکت کنندگان در جلسه به اتمام رسید.

شورای مرکزی جدید، ضمن تشکر فراوان از احسان طالبیان دبیر پیشین اتحادیه و اعضای دوره قبل شورای مرکزی بابت زحمات زیاد و راهنمایی هایشان از تمامی انجمن های علمی دانشجویی سراسر ایران دعوت می کند تا در مسیر پیش رو، ما را از پیشنهادات سازنده و انتقادات خود محروم نسازند و برای پیشرفت هرچه بیشتر اتحادیه ما را یاری کنند.