به گزارش روابط عمومی اتحادیه علمی دانشجویی فیزیک ایران گروه فیزیک دانشگاه شهید چمران و انجمن علمی دانشجویی فیزیک به مناسبت هفته ترویج فیزیک با حضور دکتر هوشمند معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دکتر فربد، دکتر صیدالی و جمعی دیگر از اساتید گروه فیزیک پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷ از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ عصر در قالب “روز فیزیک” میزبان مدارس مختلف استان خوزستان بودند.

در این برنامه حدود ۳۰۰ دانش آموز از ۸ مدرسه حضور داشتند که در آیتم های مختلف با رشته و علم فیزیک آشنا شدند.

دانش آموزان ابتدا با حضور در سرسرای دانشکده علوم پایه، از غرفه نجوم و ستاره شناسی بازدید داشتند که با سیارات و انواع ستاره ها، منظومه شمسی، کهکشان راه شیری و … آشنایی پیدا می کرد سپس با حضور در غرفه کلاسیک و بازدید از دستاوردها و آزمایشات انجمن بصورت عملی با مفاهیم علم و رشته فیزیک آشنا می شدند.

دانش آموزان سپس با حضور در کلاس آزمایشات فیزیک دبیرستان با مفاهیم علمی دبیرستان آشنا شدند و در ادامه با حضور در تالار اپتیک و لیزر با انواع لیزرها و نحوه کار لیزر، سپس با آزمایشات طراحی شده با انواع امواج مغناطیسی و کاربرد آنها در زندگی آشنا می شدند.

دانش آموزان در ادامه با شرکت در سمیناری که توسط مدرسین گروه فیزیک برگزار می شد با انواع گرایشات رشته فیزیک و کاربرد آن آشنا شدند و در نهایت از آزمایشگاه های عمومی گروه فیزیک بازدید کردند که مدرسین این آزمایشگاه ها با انجام آزمایشات مختلف، مفاهیم علم و رشته فیزیک را به آن ها معرفی کردند.

لازم به ذکر است هر گروه از دانش آموزان برای بازدید و شرکت در قسمت های مختلف برنامه حدود دو ساعت زمان می گذاشتند و در نهایت با پذیرایی از طرف گروه فیزیک از دانشکده علوم خارج می شدند.

دانش آموزان  در پایان با هماهنگی قبلی از موزه علم و طبیعت دانشگاه بازدید کردند ابتدا با محیط دانشگاه و سپس از دستاوردهای موزه علم و طبیعت دانشگاه دیدن کردند.

تصاویر: